95-lecie istnienia Towarzystwa Sportowego RUCH Bojanowo

Klub Sportowy „Ruch” Bojanowo powstał wmaju 1920 roku. Cztery lata później, przemianowany na Towarzystwo Sportowe „Ruch”, skupiał jeszcze dwie sekcje poza piłkarską - lekkoatletyczną iwychowania fizyczno-wojskowego.

Towarzystwo Sportowe „Ruch” Bojanowo wróciło do swojej nazwy w2003 roku. Tym oraz innym wspomnieniom nie było końca wtrakcie obchodów 95-lecia istnienia klubu, które odbyły się na Stadionie Miejskim im. Brunona Wawrzyniaka. Pojawili się na nim byli trenerzy, działacze izawodnicy. Oldboje, prowadzeni przez trenera Henryka Chwaliszewskiego (pracował wBojanowie wlatach 1994-2000), rozegrali mecz towarzyski zRuchem Bojanowo, który reprezentuje obecnie klub wklasyfikowanych rozgrywkach OZPN wLesznie. Przegrali 1:3, agola zdobył dla nich Paweł Murawski. Jubileusz był okazją, by uhonorować osoby zasłużone dla klubu, które otrzymały Srebrne iZłote Odznaki OZPN wLesznie. Mecz rozegrali także juniorzy młodsi Ruchu. Okazali się bardzo gościnni dla rówieśników Białego Orła Koźmin, przegrywając 0:3.

Zarząd klubu przyjmował gratulacje od: Burmistrza Bojanowa Macieja Dubiela, Przewodniczącego Rady Miejskiej Jarosława Bartkowiaka, prezesa OZPN wLesznie Andrzeja Tomkowiaka, prezesa KP Rawia Rawicz Marka Polowczyka oraz od sympatyków klubu. Oba mecze towarzyskie sędziowali: Piotr Łukasiewicz iWaldemar Cieślak. Spikerem podczas jubileuszowej uroczystości był Kazimierz Woliński, członek zarządu klubu, trener drużyny orlików (powołanej w2003 roku) - pierwszej grupy młodzieżowej TS Ruch Bojanowo.

Odznaczeni Srebrną Odznaką OZPN

Piotr Bartkowiak, Wiesław Ceglarek, Janusz Lokś, Sławomir Matuszczak, Andrzej Martyński, Paweł Murawski, Michał Muszyński, Jerzy Piotrowiak, Mateusz Poprawski, Mateusz Skrzypczak, Jerzy Waszyński

Odznaczeni Złotą Odznaką OZPN

Michał Dąbrowski, Robert Kotlarczyk, Tomasz Karolczak, Waldemar Muszyński, Tomasz Pawłowski